top of page

למה סטרס גורם להשמנה - ומה אפשר לעשות עם זה

כשאנחנו בסטרס אנחנו עולים במשקל - גם אם הצריכה הקלורית שלנו נמוכה יחסית. בעיקר בגלל ההורמונים שהגוף מפריש במצבי לחץ וגורמים לעליית רמות הסוכר בדם.


ויחד עם זאת, אל תגידי ש"אין מה לעשות...כי אני כל הזמן בלחץ..." כי יש מה לעשות. וזה ממש עובד.אנחנו בלחץ. זה לא משנה כמה יש לנו בחשבון בנק. או כמה ילדים יש לנו. או מה מצבנו בעבודה.

התרגלנו לראות בלחץ חלק טבעי ובלתי נפרד משגרת החיים.

הלחץ בלימודים, האתגרים שבגידול ילדים, טיפול בהורים מזדקנים, יחסי זוגיות מורכבים, משכנתא קטנה או גדולה, טיפוח תמידי של הקריירה והפרוייקט החדש שבדיוק התחיל והוא מאוד תובעני, וכן הלאה וכן הלאה. אלה הם רק חלק מהצ'ק-ליסט שבונה את הסטרס. ללחץ יש השפעות רבות על בריאותנו וגם השפעה ישירה ועקיפה על המשקל שלנו.


הלחץ התמידי גורם להפרשה של הורמונים המיועדים להתמודדות עם סטרס ולחץ, בעיקר קורטיזול ואדרנלין, שמובילים לאכילת יתר ולהשמנה.


קורטיזול הוא הורמון המחזיק תפקיד מפתח כאשר אנו מתייחסים להשמנה. הוא שייך למשפחת הגלוקוקוריקואידים – הורמונים המשפיעים על המטבוליזם בגוף ומזרזים עליה של גלוקוז בדם, אשר מוביל לתסמינים של הסינדרום המטבולי כגון יתר לחץ דם, שומנים בדם ותנגודת לאינסולין, דבר הגורם לעליה בשכיחות למחלות לב. אלה מגבירים את התיאבון ובמקביל מעלים את לחץ הדם ואת רמות הסוכרים והשומנים בדם. הקורטיזול גם גורם לירידה בפעילות מערכת העיכול ומערכת החיסון. המטבוליזם מאט. הרעב עולה. והתשוקה למתוקים ופחמימות ריקות המובילות לעלייה במשקל.


גם אם את אוכלת נכון אבל את בלחץ, המשקל שלך עדיין עשוי לעלות או להישאר תקוע.

הסיבה המרכזית לכך היא שקורטיזול מעלה את רמות הסוכר בדם, הוא גורם לצבירה של שומן בטני, מה שגורם להשמנה בצורת 'תפוח'. אנשים עם השמנה מהסוג הזה מצויים בסיכון גבוה יותר להתפתחות מחלות לב וסוכרת מאשר אנשים עם השמנת 'אגס' (השמנה בירכיים).הרפואה המערבית נוטה להתמודד עם סטרס באמצעות כדורי הרגעה. הבעיה שנוצרת בהקשר של השמנה, היא שהכדורים האלה פוגעים בחילוף החומרים וגורמים להשמנה - מעבר להרבה תופעות לא רצויות אחרות שתרופות כימיות יוצרות.


הרפואה הסינית ניגשת לטפל בסטרס בצורה שונה לגמרי. היא מטפלת בו באופן טבעי. כל המאגרים של הכימיה הנדרשת לנו נמצאים בגוף. וניתן לשלוט על מיתון או הגברת ההפרשה של החומרים האלה באופן טבעי.


דיקור סיני באמצעות מחטים דקיקות ועדינות המוחדרות לנקודות מאוד מדוייקות בגוף מקטין באופן ישיר את הפרשת הקורטיזול שמופרש כתוצאה מהלחצים היומיומיים שפועלים עלינו. דיקור סיני לנקודות ייעודיות בגוף גם עוזר לשחרר חומרים מרגיעים, כגון אנדורפין ואוקסיטוצין (הידוע גם בשם הורמון האהבה בשל ההשפעה המרגיעה והחמימות הרגשית שהוא מייצר בגוף האדם כאשר הוא מופרש).

קיימות נקודות דיקור הנמצאות על מרידיאן הקיבה, המקיימות קשר הדוק בין מערכת העיכול למוח ולמערכת העצבים, המוכר כציר מוח-מעי Gut-Brain Axis, ומשפיעות באופן מאוד חיובי על המטבוליזם שלנו, ועל המערכת החיסונית שלנו, שרובה מרוכזת במעיים שלנו וסביבם.


לאחר מספר טיפולים של דיקור סיני בתדירות קבועה, המערכת הכימית מתאזנת. מתאזנת הפרשת הקורטיזול. גם אם אנחנו בלחץ, יורדת התשוקה לפחמימות ומתוקים. המערכת החיסונית מתחזקת. המטבוליזם משתפר. שחרור של אוקסיטוצין ואנדורפינים משפרים לנו את מצב הרוח, אנחנו מתעודדים ונוצרת תחושה כללית של רוגע.


במקביל לטיפול הסיני, אני מתאימה את התזונה באופן אישי לאורח החיים הייחודי שלך. הרגלי התזונה שלך משתנים. המשקל מתחיל לרדת באופן הדרגתי ובטוח והאיזון הכללי של הגוף-נפש שלך מאפשר לך לשמור על המשקל התקין והנכון עבורך לאורך זמן.


לאחר שמגיעים לאיזון משקל ואיזון הגוף, נשארים למסגרת דיקור בלבד, בתדירות של אחת לשבועיים בערך. במסגרת של דיקור סיני באופן קבוע הפרשת הקורטיזול יורדת גם אם החיים ממשיכים לייצר לנו את הלחץ המוכר והידוע.


זה לא קסם. זאת כימיה פשוטה. שניתן לשלוט בה באמצעות דיקור סיני. אבל להבדיל מהמצב בו אנחנו נותנים לכימיה לנהל לנו את החיים - אנחנו יכולים לקחת שליטה על הכימיה - ולנהל אותה בעצמנו. באופן טבעי.

מזמינה אותך לבוא ולהתנסות בעצמך. זה עובד. בדוק.


שלך עם הרבה אהבה ואוקסיטוצינים,

אסנת

1,766 צפיות

Comments


bottom of page