top of page

בדיקת ALCAT בודקת את פעילותה של מערכת החיסון המולדת. אלו תאי מערכת החיסון שנולדנו איתם, והם גם יהיו הראשונים שיגיבו לכניסת גורם זר לגוף. הבדיקה בודקת את תאי הדם הלבנים, ומודדת באופן ישיר את תגובת תאי מערכת החיסון.
בבדיקה חושפים את תאי הדם הלבנים (השייכים למערכת החיסון המולדת), למפגש עם חומרים שונים, הכוללים מגוון של סוגי מזון, חומרים המוספים למזון, צבעי מאכל, כימיקלים, צמחי מרפא, מזון פונקציונאלי, עובשים, ותרופות. את השינויים החלים בתאי הדם הלבנים מזהים בטכניקת מדידה הנעשית בתהליך שנקרא Cytometry and cell impedance methodology ,ואת תוצאות הבדיקה משווים לתגובת תאי הדם של הנבדק לפני שנחשפו לחומרים השונים.  

זוהי הטכניקה שנחשבת כטובה ביותר מבין כל השיטות לניתוח תגובה תאית.

הבדיקה איננה מושפעת מהרגלי התזונה שלנו, ולכן באפשרותה לאתר אפילו רגישות למזון שמעולם לא נחשפנו אליו.
כמו כן, איננה מושפעת ממצבים של "מעי דליף".
ביכולתה לבדוק תגובתיות למעל 450 חומרים.
בדיקת ALCAT יכולה לעזור לקבוע איזה סוג מזון או חומרים נוספים יגרמו לדלקת ולסימפטומים הנילווים אליה, ולעזור לנבדקים לשפר בעיות בריאותיות כרוניות בעזרת שינוי תזונתי.
עד היום, הבדיקה עזרה לחצי מליון נבדקים ברחבי העולם לשנות את בריאותם.


ALCAT נחשבת כיום למבחן המדויק והאמין ביותר לזיהוי רגישות למזון ולכימיקלים. לבדיקה גיבוי מחקרי מכובד במוסדות כמו בית הספר לרפואה של אוניברסיטת ייל.

"נבדקים ששינו את תזונתם בהתאם להמלצות בדיקת  אלקט הראו שיפור משמעותי בסימפטומים של מעי רגיש"

(BMJ open gastroenterology 2017)

הרגישות למזון מערבת תגובות ברמות שונות ויכולה להשתנות בעקבות שינוי בהרגלי אכילה, רמות מתח ולחץ נפשי, מצבים רפואיים, המצב התזונתי, רמות ההורמונים, תרופות, שינויי עונות, וגורמים נוספים המשפיעים על מערכת החיסון של הגוף.

הבדיקה לא מהווה תחליף לטיפול רפואי, אבל בהחלט יכולה להוות חלק חשוב בעשייה שלנו למען אורח חיים בריא ולמניעת מחלות. 

באם אנחנו כבר סובלים מבעיה רפואית, בדיקת אלקט יכולה להיות לעזר רב למטפל שלנו. 

עם קבלת תוצאות הבדיקה לאחר כשבוע, מתקבל פרופיל תזונה מותאם אישית עם המלצה לתפריט שבועי. תוצאות לדוגמא מצורפות כאן. לחיצה על התמונה תוביל לדף חוברת תוצאות והממלצות תזונה לדוגמא.

Alcat-test-814x1030.png

תזונה מותאמת אישית לפי בדיקת דם

מערכת החיסון שלנו עלולה לזהות בטעות מזון מסוים שאנחנו אוכלים כאילו היה פולש זר המזיק לגוף שלנו, וכפי שהיא מזהה חיידקים, וירוסים ופרזיטים ומפעילה את מנגנוני ההגנה שלה, כך גם תגיב כלפי רכיב מזון הנתפס כ"פולש" ותייצר תגובה דלקתית.

הדלקתיות הנוצרת עלולה לפגוע במערכות גוף שונות ולייצר לנו הפרעות בריאותיות כגון:

  • מיגרנות וכאבי ראש

  • בעיות עוריות

  • הפרעות נשימה

  • בעיות במערכת העיכול

  • דלקת פרקים

  • מתח דיכאון וחרדה

  • הפרעות משקל ונפיחות בטנית


הבדיקה תאפשר לך אחת ולתמיד להבין מאיזה מזונות עלייך להימנע, אפילו אם הם נחשבים מזונות בריאים. ​תפריט התזונה המתקבל מאפשר להנות משיפור משמעותי בבעיה הבריאותית ובסימפטומים איתם הגעת מלכתחילה.

בדיקת רגישות למזון ALCAT ממעבדות Cell Science Systems נעשית אצלי בקליניקה ע"י לקיחת דגימות דם הנשלחות באותו יום למעבדות בגרמניה.

התוצאות מתקבלות כעבור כשבוע ובהן חלוקה ברורה ביותר לפי רמות התגובה החיסונית לסוגי המזון (קל, בינוני או חמור). הבדיקות מתבצעות בהצלחה רבה בעולם כבר כעשרים שנה.

בהתאם לתוצאות הבדיקה, בשלב ראשון ניתנת המלצה להוציא מהתזונה מזונות הגורמים לחוסר סבילות לאותם מזונות על פי דרגת הרגישות שנמצאה.

אמליץ לך מאיזה מזונות להימנע ובמה אפשר להחליפם. 

הבדיקה תאפשר לך אחת ולתמיד להבין מאיזה מזונות עלייך להימנע, אפילו אם הם נחשבים מזונות בריאים. 

קישור לאתר של הנציגה הבלעדית של הבדיקות בישראל:

www.PersonalEat.com

קישור לאתר של החברה האמריקאית:

https://cellsciencesystems.com/patients/alcat-test

 

מצורפות תגובות של לקוחות שעשו את הבדיקה ושינו את תפריט התזונה שלהם בהתאם:

"...בדיקת הרגישות למזון שעשיתי ממש שיפרה את איכות חיי. לפני כשנתיים התחלתי לסבול מפריחה מפושטת בכל הגוף, לעיתים חמורה ולעיתים פחות. ניסיתי כל מיני משחות שנתנה לי רופאת עור, לקחתי כדורים לאלרגיה, ניסיתי דיקור, אפילו הורדתי מוצרי חלב, אבל פרט להקלה קטנה מדי פעם לא הצלחתי להיפטר מהבעיה.

האמת שכבר הייתי די מיואשת. חברה סיפרה לי על הבדיקה החדשה והחלטתי לנסות.

לאחר שלושה שבועות כבר היתה הקלה משמעותית בעור, אבל לא ממש התרגשתי כי את זה כבר הצלחתי להשיג בעבר, אבל עכשיו אני כבר חצי שנה בתוך התזונה הזו ואני מאמינה שהבעיה שלי נפתרה לגמרי.

אין פריחה, אין גירודים. אני מאושרת. ממליצה מאוד על הבדיקה..."

מיכל, תל-אביב

 

"סבלתי מכאבים יומיומיים ברום הבטן לאחר אכילה.

סדרת בדיקות מקיפה, שכללה בדיקות דם, גסטרוסקופיה וקולונוסקופיה לא איבחנו בעיה, ולכן החלטתי לעשות את הבדיקה.

לאחר חודש של שמירה קפדנית על התזונה על פי המלצות הבדיקה היה שיפור משמעותי במצבי. הכאבים נעלמו!

בהדרגה הוספתי את המזונות שהורדתי, על פי ההנחיות, וכיום, כשנה לאחר הבדיקה החזרתי את רוב המזונות, הבדיקות שלי מצוינות, והכי חשוב אני לא סובל מכאבים.

ממליץ לכל מי שסובל כמו שאני סבלתי, לא לחכות ולעשות את הבדיקה."

שחר, תל-אביב

"אני מאובחן כחולה בדלקת מפרקים ולחץ דם גבוה, הייתי עם סוכרת גבולית ובצקות ברגליים. עד לפני כחמישה חודשים לקחתי הרבה תרופות.
ניסיתי מספר פעמים לרדת במשקל, בכל מיני שיטות. הייתי יורד ועולה בחזרה, עד שלאחר 3 שנים של נסיונות מצאתי את עצמי עם 12 קילו יותר. שמעתי על בדיקת אלקט שמדברת על רגישות למזון ועל סיבות רפואיות בגללן הגוף שלי לא מגיב לתזונה בריאה.
לאחר שעשיתי את הבדיקה גיליתי שרגישויות המזון הקשות ביותר שלי היו לכמה מהמאכלים הבריאים ביותר שאכלתי, ואכלתי אותם על בסיס יומי. (חסה, עגבניות, פלפלים ירוקים, בצל, בטטה, ולימונים) כשהתחלתי את הדיאטה ירדתי במשקל כמעט מייד 5 קילו בשבועיים הראשונים. ב -11 השבועות שלאחר מכן הורדתי 8 ק"ג נוספים. באישור הרופא הורדתי חלק מהתרופות שלקחתי בעבר. אני ממש שמח על השינוי הזה בחיי.."

יוסי, כפר-סבא

"אני רוצה לספר לכם כמה אני מרוצה שעשיתי את בדיקת אלקט.

הרגשתי איטית, לא יכולתי לרדת במשקל, סבלתי מכאבי ראש וצרבות. כששמעתי על הבדיקה הייתי חשדנית. איך יכול להיות שאוכל יכול להשפיע כל כך על הגוף שלי?  עם זאת, באמת רציתי הקלה.
עשיתי את הבדיקה והתחלתי להוריד את המזונות שאני רגישה אליהם. איזו תוצאה מדהימה. אין לי יותר כאבי ראש או צרבת. יש לי הרבה אנרגיה, ותופעת לוואי נחמדה היא שגם התחלתי לרדת במשקל. זה היה ממש מאבק עבורי, ועכשיו אני מרגישה שאני יכולה להשיל מעליי את הקילוגרמים הנוספים שאני סוחבת במשך שנים. ממליצה מאוד על הבדיקה."

גלי, רעננה

מזמינה אותך לקרוא מידע נוסף באתר הנציגה הבלעדית בישראל:

www.PersonalEat.com

bottom of page