טרום סוכרת - טיפול משולב בדיקור סיני-יפני ותזונה קלינית

כ 600 אלף איש בישראל מאובחנים כטרום סכרתיים. 25% מהם יפתחו מחלת סכרת תוך 3 עד 5 שנים. סימנים מוקדמים לסכרת כוללים עודף משקל, עייפות מוגברת, צורך עז למתוק ולעיתים סחרחורת. מומלץ לבדוק בקופת החולים את רמת הגלוקוז בדם החל מגיל 45, אחת לשלוש שנים.

טרום סוכרת מופיעה לרוב אצל אנשים עם עודף משקל, אינה מוגדרת כמחלה אך מצב בריאותי שמחייב התייחסות מיידית כדי למנוע התפתחות עתידית של מחלת הסוכרת, אליה נלווים סיבוכים בריאותיים וביניהם מחלות לב, כליות, עיניים וכלי דם. אחת התופעות המקדימות סכרת היא השמנה בטנית. שומן בטני הוא שומן עמוק שנמצא סמוך לאיברים הפנימים והוא מגיע לכבד, ללבלב, ללב ולאיברים חיונים אחרים שמייצר חומרים דלקתיים - שמובילים למחלות כמו סוכרת סוג 2, יתר לחץ דם, שומנים גבוהים בדם, מחלות לב, סרטן מסוגים שונים – השמנה בטנית זה מצב של דלקת כרונית – שגורמת לכך שמערכת החיסון מתפקדת פחות טוב.

הטיפול יתמקד בהורדה מתונה במשקל (לא ירידה מהירה ודרסטית), אשר מפחיתה משמעותית את השומן הבטני, מורידה את רמות השומן סביב הכבד, מפחיתה את את השומן סביב הלב, ומחזירה לחיים את התפקוד החזק של מערכת החיסון, ששומרת עלינו מוירוסים. גם ירידה של 5- 10 אחוז במשקל גורמת לשינוי משמעותי.

הרפואה הסינית באה לרפא את המצב הטרום-סכרתי, לפני שמתפרצת סכרת. השילוב בין הרפואה המערבית ובעיקר איזון תזונתי-קליני, פעילות גופנית, בשילוב עם טיפול ברפואה סינית, הוא המענה השלם, הרחב, והמקיף ביותר שאדם יכול להעניק לעצמו. במשך אלפי שנים מטפלים רופאים סיניים בסכרת וטרום סכרת עם התרכזות באיברים שהם מצאו כגורמים להיווצרות המחלה וביניהם הטחול / לבלב, והכבד / קיבה.

כדיאטנית קלינית ומטפלת ברפואה סינית מעל 20 שנה, השילוב שאני עושה בקליניקה לטפל בתופעה כולל תזונה נכונה ומותאמת אישית, דיקור סיני לטיפול באיברים הפנימיים, ודיקור באוזן לירידה במשקל. זהו שילוב עדין ומותאם אישית בין 3 הגורמים האלה. במשך שנים רבות ייצרתי נוסחה לאיזון והמינון בין תזונה קלינית מערבית לבין דיקור סיני ויפני לירידה במשקל. אני מרכיבה תפריט מותאם אישית להורדת השומן הבטני במקביל לטיפול ברפואה הסינית בנקודות גוף שמאזנות סוכר, מפחיתות רעב מעודדת את הכבד ומערכת העיכול לעבוד טוב יותר, מפחיתות סטרס, מאזנות הורמונלית ומייטיבות עם בלוטת התריס.

לאורך השנים טיפלתי באנשים רבים עם טרום סוכרת ואחרי תקופה של שינוי תזונתי בשילוב דיקור יפני יחד עם צמחים סינים, הגוף חזר לאיזון ונמנעה התפתחות של המחלה. לתזמון הטיפול יש משמעות גדולה. אם מתחילים את השינוי בזמן אפשר למנוע את הסוכרת. התוצאה היא ירידה במשקל, שינוי הרגלי תזונה בהתאמה ספציפית למצב טרום-סכרתי, הורדת רמות סטרס, איזון התפקוד של הטחול והכבד, איזון המערכת המטאבולית ובסופו של דבר, שליטה ברמות הגלוקוז בדם.

במקרים של עודף משקל מתמשך, רמות גלוקוז גבוהות, השמנה בטנית, עייפות וצורך במתוקים, אני מזמינה אותך ליצור איתי קשר. נגיע לירידה משמעותית בהיקפים ובאחוזי השומן. וכך תשתפר הבריאות וההרגשה הכללית.

המלצות של לקוחות

ציפי

היי אוסנת,

רציתי להודות לך על היעוץ והטיפול שאת משקיעה בי-

הסוכר ירד והגעתי כבר ל-105 ולהזכירך – התחלתי ב-180 – והכל נזקף לך!

אין עליך!

תודה מכל הלב

מיכל

הירידה במשקל מתקדמת בקצב אחיד והצלחתי להתמיד דיי בקלות.
השילוב של הדיקור עם שינוי התזונה שיפרו לי משמעותית את הפרמטרים- המיגרנות התמעטו, הכולסטרול השתפר, המשקל התאזן, והרגשתי הרבה יותר טוב באופן כללי.

הגעתי למשקל היעד אחרי כ 10 חודשים. ומאז (חצי שנה נוספת) אני עדיין מצליחה לשמר.

ממליצה בחום!!

כמו כל טיפול אין כאן קוסמות, צריך להתמיד.

תודה לך אסנת, מעריכה מאוד כל מה שעשית בשבילי.