טרום סוכרת - טיפול משולב בדיקור סיני-יפני ותזונה קלינית

טרום סוכרת הוא מצב בו רמת הסוכר בדם גבוהה ויש סיכון מוגבר להתפתחות סוכרת מסוג 2 ומחלות לב.

מצב זה הוא הפיך ברוב המקרים אם מטפלים בו בזמן.

כ 600 אלף איש בישראל מאובחנים כטרום סכרתיים. 25% מהם יפתחו מחלת סכרת תוך 3 עד 5 שנים. סימנים מוקדמים לסכרת כוללים עודף משקל, עייפות מוגברת, צורך עז למתוק ולעיתים סחרחורת. מומלץ לבדוק בקופת החולים את רמת הגלוקוז בדם החל מגיל 45, אחת לשלוש שנים.

גורמי הסיכון לסוכרת כוללים עודף משקל, חוסר פעילות גופנית, גנטיקה משפחתית וסטרס. טרום סוכרת אינה מוגדרת כמחלה אלא כמצב בריאותי שמחייב התייחסות מיידית כדי למנוע התפתחות עתידית של מחלת הסוכרת.

לסוכרת סיבוכים בריאותיים ביניהם מחלות לב, כליות, עיניים וכלי דם. אחת התופעות המקדימות סכרת היא השמנה בטנית. שומן בטני הוא שומן עמוק שנמצא סמוך לאיברים הפנימים והוא מגיע לכבד, ללבלב, ללב ולאיברים חיוניים אחרים שמייצרים חומרים דלקתיים - שמובילים למחלות כמו סוכרת סוג 2, יתר לחץ דם, שומנים גבוהים בדם, מחלות לב, סרטן מסוגים שונים. השמנה בטנית זה מצב של דלקת כרונית – שגורמת לכך שמערכת החיסון מתפקדת פחות טוב.

הטיפול  בקליניקה מתמקד בהורדה מתונה במשקל, אשר מפחיתה משמעותית את השומן הבטני, מורידה את רמות השומן סביב הכבד ומפחיתה את את השומן סביב הלב. ירידה של 5- 10 אחוז במשקל גורמת לשינוי משמעותי.

לכל מטופל/ת מותאם תפריט תזונתי אישי לפי בדיקות הדם, ובמקביל טיפול בדיקור סיני / יפני והנחיות לפעילות גופנית סדירה. הרפואה הסינית מתרכזת באיברים שנמצאו כגורמים להיווצרות המחלה וביניהם הטחול, הלבלב והקיבה.

כדיאטנית קלינית ומטפלת ברפואה סינית ויפנית מעל 20 שנה, השילוב שאני עושה בקליניקה לטפל בתופעה כולל תזונה נכונה ומותאמת אישית, דיקור סיני לטיפול באיברים הפנימיים, ודיקור באוזן לירידה במשקל. במשך שנים רבות ייצרתי נוסחה לאיזון והמינון בין תזונה קלינית מערבית לבין דיקור סיני ויפני לירידה במשקל. אני מרכיבה תפריט מותאם אישית להורדת השומן הבטני במקביל לטיפול ברפואה הסינית בנקודות גוף שמאזנות סוכר, מפחיתות רעב מעודדת את הכבד ומערכת העיכול לעבוד טוב יותר, מפחיתות סטרס, מאזנות הורמונלית ומשפרות את חילוף החומרים. 

אחרי תקופה של שינוי תזונתי בשילוב דיקור יפני יחד עם צמחים סינים, הגוף חוזר לאיזון . לתזמון הטיפול יש משמעות גדולה. אם מתחילים את השינוי בזמן אפשר למנוע את הסוכרת.

התוצאה היא ירידה במשקל, שינוי הרגלי תזונה בהתאמה ספציפית למצב טרום-סכרתי, הורדת רמות סטרס, איזון התפקוד של הטחול והכבד, איזון המערכת המטאבולית ובסופו של דבר, שליטה ברמות הגלוקוז בדם.

המלצות של לקוחות

ציפי

היי אוסנת,

רציתי להודות לך על היעוץ והטיפול שאת משקיעה בי-

הסוכר ירד והגעתי כבר ל-105 ולהזכירך – התחלתי ב-180 – והכל נזקף לך!

אין עליך!

תודה מכל הלב

מיכל

הירידה במשקל מתקדמת בקצב אחיד והצלחתי להתמיד דיי בקלות.
השילוב של הדיקור עם שינוי התזונה שיפרו לי משמעותית את הפרמטרים- המיגרנות התמעטו, הכולסטרול השתפר, המשקל התאזן, והרגשתי הרבה יותר טוב באופן כללי.

הגעתי למשקל היעד אחרי כ 10 חודשים. ומאז (חצי שנה נוספת) אני עדיין מצליחה לשמר.

ממליצה בחום!!

כמו כל טיפול אין כאן קוסמות, צריך להתמיד.

תודה לך אסנת, מעריכה מאוד כל מה שעשית בשבילי.