top of page

חיזוק מערכת החיסון בעזרת דיקור סיני, דיקור יפני ותזונה קלינית

קיים קשר הדוק בין מערכת החיסון ורפואה סינית: דיקור עם מחטים סיניות דקיקות ועדינות בנקודות המרידיאנים (שהם ערוצי אנרגיה לאורך ורוחב הגוף), מייצר זרימה של אנרגיה (צ'י) לאיברים שונים, ומעלה את מספר תאי הדם הלבנים הנלחמים בחיידקים ווירוסים.

 

דיקור סיני בנקודות ספציפיות מאזן את רמת הסוכר, מפחית רעב, מעודד את הכבד ומערכת העיכול לעבוד טוב יותר, מפחיתות סטרס, מאזנות הורמונלית, ומייטיבות עם תפקוד בלוטת התריס.

מה אומרת הרפואה המערבית לגבי מערכת החיסון?

בגדול מנקודת מבט מערבית, מערכת החיסון מורכבת בין השאר מתאים ייעודיים הפועלים במשותף כדי להגן על הגוף מ"פולשים זרים", חיידקיים או וירוסים. יש את מערכת חיסון המולדת ויש את זאת שאנחנו מתגברים לאורך החיים, מערכת החיסון הנרכשת. שתי המערכות שלובות זו בזו, תלויות זו בזו ופועלות בתיאום – הכל כדי להבטיח התגוננות יעילה של הגוף כנגד אותם פולשים. הרפואה המערבית נוטה לטפל בוירוסים ובחיידקים ע"י מתן תרופות, לרוב על בסיס כימי / ביולוגי, אנטיביוטיקה וכדומה.

 

והרפואה הסינית / יפנית?

במובן מסוים אפשר לומר שהרפואה הסינית מסתכלת על הדברים באופן דומה, אבל גם מאד שונה.

מערכת החיסון לפי הראייה הסינית, או הצ'י המגן (וֵוייצ'י - Wei qi), היא מעין מטען איתו אנחנו נולדים, ובמידה רבה ניתן לנו החופש לבחור איך להשתמש בו: כל מה שאנחנו אוכלים, מרגישים, חווים או חושבים משפיע על הצ'י וקובע את יכולות הגוף להתמודד עם הניצב בפניו.

 

זה המקום לומר שבאופן מאוד בולט הרפואה הסינית שמה דגש חזק על תזונה נכונה. לצ'י קוראים אנרגיה והטענה היא שמקור הצ’י הוא בכליות. מאחר שהכליות הן השער לקיבה, תזונה נכונה מאפשרת את העלאת רמת החיסון של הגוף.

דבר זה קשור קשר הדוק לתזונה הסינית הקשורה גם לעונות השנה. לפי התפיסה הסינית יש מאכלים מחממים ויש שמקררים את הגוף.

המאכלים לפיכך מותאמים לעונות השנה וישנה הקפדה על השילובים הנכונים בעונות השונות.

 

בשונה מאוד מרפואה מערבית, הטיפול אצל רופא סיני הוא אינו חד פעמי או אקראי כמענה לבעיה ספציפית, אלא מערכת יחסים ארוכת שנים בין הרופא והמטופל וכאשר נזקקים לעזרתו, הרופא הסיני לא ייתן מענה לבעיה ספציפית, אלא יבדוק את המערכת כולה כדי לתת פתרון. אין פתרון מקומי.

מומחיות הרפואה הסינית אינה רק בעזרה בריפוי ממחלות אלא בעיקר במניעתן. על המרידיאנים השונים ישנן נקודות המחזקות את המערכת החיסונית ישירות ויכולות להאיץ כל תהליך החלמה. הטיפול הוא מניעתי עוד בטרם נחשף האדם לבקטריה או וירוס. כאשר מערכת החיסון לא מאוזנת, נהיה חשופים לפתוגנים חיצונhים. מבחינה זו, אין הפרדה ברפואה הסינית המסורתית בין חיידק או וירוס. טיפול של דיקור סיני בהתקררות או נזלת יתרכז בהוצאת הפתוגן אל מחוץ לגוף על ידי שימוש בנקודות הגורמות להזעה, לקירור או לחימום. באופן טבעי, יחסי הגומלין בין הצ'י להתמודדות הגוף עם מחלות שונות הם שככל שהצ'י חזק יותר, המחלה תהיה חלשה יותר ולהיפך.

 

מחקרים מראים (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4540978/ ) שדיקור סיני מגדיל את תאי ה-T שהגוף מייצר, והם הורגים חיידקים ווירוסים הבאים לתקוף את הגוף. המחטים המוחדרות לנקודות מאוד מדוייקות בגוף משדרות למוח שנוצרה חדירה של גורם זר (וירוס או חיידק), וכך המוח מורה על שחרור תאי דם לבנים ותאי חיסון מסוג T במטרה שילחמו בוירוס שחדר לגוף. המחקר עוד מראה שהרמות הגבוהות של תאי החיסון נשארים בדם ימים רבים לאחר שהסתיים הטיפול בדיקור סיני. מכאן עולה שטיפול בדיקור סיני על בסיס קבוע עשוי למעשה למנוע מהגוף לחלות בעקבות חיזוק מערכת החיסון.

במקביל, ירידה מתונה במשקל (לא ירידה מהירה ודרסטית) מפחיתה משמעותית את השומן הבטני, מורידה את רמות השומן סביב הכבד, מפחיתה את את השומן סביב הלב, ומחזקת את תפקוד מערכת החיסון ששומרת עלינו מהידבקות והחלמה מוירוסים. לחיזוק מערכת החיסון רצוי לצרוך פירות טריים, כיוון שהם עשירים ברכיבים מחזקי מערכת החיסון כגון נוגדי חמצון, ויטמינים ומינרלים. מומלץ להוסיף לתזונה ירקות מבושלים העשירים בסיבים תזונתיים וירקות שורשיים מבושלים או חיים. כדאי להוסיף על בסיס קבוע תוספי מזון וויטמינים כגון ויטמין C משום שהוא בעל פעילות אנטי ויראלית ואנטי בקטריאלית. ויטמין C משפראת פעילות תאי הדם הלבנים, מגביר ייצור נוגדנים, שומר על שלמות רקמות החיבור ומונע התפשטות זיהומים. ויטמין C נמצא בפירות הדר, פלפלים וירקות כתומים. 

לטובת חיזוק מערכת החיסון רצוי להימנע ממזונות מעובדים, רכיבים משמרים וצבעי מאכל לא טבעיים. מוצרי מזון אלו עלולים לעודד גורמי מחלה להתפרץ. הם בדרך כלל בעלי ערך תזונתי נמוך וערך קלורי גבוה ומיותר. כמו כן רצוי להימנע ממוצרי חלב ככל הניתן. ישנם תחליפי חלב רבים, כגון משקה שקדים, סויה, וחלב עיזים לדוגמא.

רופא סיני טוען שהוא לא ריפא את החולה, אלא עזר לו להתרפא, מכיוון שעל פי התורה הסינית הנטייה הטבעית של כל גוף היא להבריא בכוחות עצמו. הצ’י הוא המרפא. בסין, רופא סיני נחשב רופא טוב כשאין לו חולים - המטופלים שלו מגיעים אחת לשבוע שבועיים רק לחיזוק מערכת החיסון.

המלצות של לקוחות

אתי

כבר הרבה זמן אני רוצה לעדכן אותך במצבי, 

הגעתי אליך במטרה לרדת במשקל.

תוך כדי הטיפול סיפרתי לך שאני אלרגית להכל, אבל ממש הכל- האלרגיה היא לאבק, כל סוגי הפריחה לקור וכו'.
האלרגיה החלה לפני כ-30 שנה כשילדתי את  בתי הבכורה. 

ההתקפים היו ממש חזקים, לא הצלחתי לתפקד והפסדתי ימי עבודה רבים. 

בבי"ח בילינסון הציעו לי לקחת כדורים איסטמיניים בבוקר ובערב, ללא קשר להתקף, מה שגרם לחוסר תפקוד יותר גדול, וכל הזמן – כך שלבסוף הפסקתי את הטיפול. (בהמלצת בעלי שהוא רופא).

כשהגעתי אליך, התחלת לטפל באלרגיה שלי בעזרת דיקור יפני.


הטיפול היו רצוף ונמשך כשנה (כי רציתי לרדת במשקל), אך ההתקפים פסקו לחלוטין די מהר.
בסתיו (לאחר שנת הטיפולים) הייתי בווינה בעונת השלכת והיה לי התקף אחד שטיפלתי בו בכדורים.

חזרתי לארץ, טיפלת בי כפעמיים שלוש, ויותר לא היו לי התקפים!

בתחילת הסתיו השנה, עוד לפני שהיו לי התקפים, באתי אלייך לטיפול מונע של שני טיפולים.
עברתי סתיו , חורף ואביב- את ימי האבק הנוראים והפריחות – ללא התקף אחד!

ברור לי שאגיע אליך בשנה הבאה לטיפול מונע.

אני כמובן מודה לך.


ממליצה עליך ומספרת את נפלאותייך לכך חברותיי.
 

אשמח לשוחח עם כל מטופל שלך שיהיה מעוניין.

יום טוב
אתי

ציפי

הגעתי לאסנת לפני שבעה חודשים, במטרה מאוד ברורה – לרדת במשקל.


בפגישה הראשונה אסנת תחקרה אותי לגבי ההיסטוריה הרפואית שלי וסיפרתי לה שיש לי מחלת כבד, שנולדתי איתה והיא מאוזנת והכל בסדר. אמנם אנזימי הכבד שלי לא בנורמה אבל אני יציבה כך כבר שנים.


היום, שבעה חודשים אחר כך, 7 קילו פחות (והיד עוד נטויה), ואנזימי הכבד בנורמה, בערכים שלא אני ולא ההורים שלי מכירים מ-29 שנות חיי.


אני לא יודעת להגיד מה מהדברים שאסנת העניקה לי הוא הסוד – היעוץ התזונתי, הדיקור, הליווי האישי, הזמינות... אבל מה שאני יודעת זה שאני בריאה יותר (פיזית ונפשית) מהיום שפגשתי את אסנת.

מיכל

אסנת היקרה,

אני רוצה להודות לך על חצי השנה האחרונה.

עברתי תהליך של 180 מעלות, מאורח חיים לא בריא להקשבה מתמדת לגוף שלי וסיפוק הצרכים שלו בהתאם לצורך.

הגעתי אלייך לטיפול במטרה להימנע מתרופות שמכילות כימיקלים ותופעות לוואי.

 

באתי בראש פתוח, לא ידעתי מה הסבירות שזה יעבוד ותוך כמה זמן..

 

כבר אחרי חודש של דיקורים שבועיים וטיפול בחומרים טבעיים על בסיס יומי, ראיתי שיפור כזה משמעותי שהייתי חייבת להמשיך איתך עד סוף התהליך!

 

על הדרך שיניתי את כל התפריט שלי, מתפריט לא מאוזן לתכנית מסודרת של מה מותר ומה אסור, מה כדאי ומה פחות.

 

ירדתי 10 קילו וכמעט בלי להתאמץ, רק מלאמץ את אורח החיים הבריא שהגוף שלי היה צריך כבר הרבה זמן, וכל זאת- אך ורק בזכותך!

הטיפול המסור והמקצועי, היחס האישי, הדאגה והאהבה- חלק בלתי נפרד מהתהליך שדרכו הגעתי למטרות שהצבנו תוך חצי שנה בלבד.

 

אוהבת המון ומוקירה לך אלפי תודות ♥♥♥

bottom of page