top of page

הורדת כולסטרול בצורה טבעית ויעילה

הסכנה העיקרית של כולסטרול גבוה היא שאין תסמינים לכך שהוא שוקע בדפנות העורקים, ולפיכך מאט או חוסם את זרימת הדם, מה שמוביל לנזק מצטבר לשריר הלב, עד כדי התקף לב או דום לב. במקרים בהם הוא מצטבר על עורקים המובילים דם למוח הוא גורם לפגיעה מוחית כזו או אחרת עד כדי שבץ מוחי או מוות פתאומי. הכולסטרול קיבל את השם "הרוצח השקט" מכיוון שלמרות שהוא קטלני כשהוא ברמות גבוהות מהרצוי, אין לכך כלל תסמינים וסימפטומים מורגשים או נראים לעין. אסור לנו להסתובב עם רמות גבוהות של כולסטרול בדם. זה יוצר נזק שמצטבר לו לאיטו עד כדי גרימת מחלות לב, מוח, סכרת וסכנת חיים. צריך לטפל בזה ויש הרבה מה לעשות, גם באופן טבעי וגם ללא תרופות.

מחקרים שנעשו על אלפי משתתפים לאורך שנים רבות, הראו שהפחתת ערכי הכולסטרול הרע מונעת התקפי לב, ניתוחי לב, שבץ מוחי ומוות. מחקרים אחרים הוכיחו כי הגברת הכולסטרול הטוב מפחיתה אירועים לב.

 

מה זה כולסטרול, למה חלקו טוב וחלקו רע, ואיזה טיפולים טבעיים מסוגלים לתת מענה יעיל

 

כולסטרול הוא חומר שמנוני, המהווה אחד ממרכיבי השומנים בדם. הוא נמצא בכל תא בגופנו, משמש ליצירת תאים, בבניית המעטפת ודפנות התא, ליצירת הורמונים ולתפקידים רבים אחרים. הוא חשוב לגוף וכשהוא נמצא ברמות תקינות הוא חיוני למגוון תהליכים פיזיולוגיים. כ-70% מהכולסטרול מיוצר על ידי הכבד והשאר מגיע מהמזון שאנו צורכים. מהכולסטרול אנו מייצרים את מיצי המרה שעוזרים לעיכול והוא חיוני מאוד גם לתפקוד תקין של מערכת העצבים והמוח.

הנטייה לכולסטרול גבוה היא גנטית. יחד עם זאת תזונה לא נכונה משפיעה על עלייה ברמת הכולסטרול, כמו גם עודף משקל וחוסר פעילות גופנית. ככל שאנחנו מתבגרים כך סביר יותר שרמות הכולסטרול שלנו יעלו. לפני גיל המעבר נשים נוטות להיות בעלות רמות כולסטרול נמוכות יותר מאשר גברים באותו הגיל, אך אחרי גיל המעבר רמות הכולסטרול הרע אצל נשים גדלות בצורה משמעותית. הכולסטרול הרע ( Low-Density Lipoproteins - LDL) זכה לשמו היות וכאשר הוא מעביר כולסטרול מהכבד לכל הגוף, הוא גם מתיישב על דפנות העורקים. לעומתו הכולסטרול הטוב (HIGH-density Lipoproteins - HDL) לוקח את הכולסטרול מהדם ומספק אותו לתאים לצורך תפקודם התקין, ללא "התיישבות" על דפנות כלי הדם.

כדיאטנית קלינית ומטפלת בדיקור סיני ויפני אני משלבת בין מיטב הכלים הטבעיים שרפואת המזרח ורפואת המערב יודעים לתת, על מנת להוריד את רמות הכולסטרול הרע ולהעלות את רמות הכולסטרול הטוב.

מבחינה תזונתית, ידוע שהכולסטרול שבדם ברובו מיוצר בכבד אך מקורו בתזונה. כולסטרול במזון אינו נספג היטב במעיים, והכבד מייצר כולסטרול מהשומן הרווי שבמזון, כך למעשה אין הגבלה לכמות השומן שהמעי מסוגל לספוג. הדרך הטבעית והיעילה ביותר להוריד ערכי כוסלטרול בדם היא לאמץ תזונה דלת שומן רווי (ולא דלת כולסטרול) וכך להוריד את רמת הכולסטרול בדם באופן משמעותי. הבעיה היא שמעט אנשים מסוגלים לאמץ תזונה כזו ולהפוך אותה לדרך חיים. רוב האנשים המנסים לאמץ תזונה זו זונחים אותה לאחר שבועות או חודשים ספורים.

 

במסגרת המפגשים בקליניקה אני מלמדת לשנות הרגלי חיים תזונתיים בתפירה אישית לאדם שמולי, על בסיס אורח החיים האישי ומלווה את התהליך בצורה צמודה עד שהרגלי החיים מוטמעים ונוצר שינוי אמיתי. אני מלמדת לצרוך מזונות עשירים בסיבים תזונתיים ובעמילן, המהווים מקור אנרגיה חלופי לשומן רווי, יחד עם הפחתה של מזונות עשירים בכולסטרול.

כמטפלת בדיקור סיני ויפני, אני משלבת בטיפולים את הראייה הסינית והיפנית והסתכלותה על שומנים גבוהים בדם. הטיפול בדיקור סיני לכולסטרול גבוה מתמקד באיזון הגוף, שיפור זרימת הדם לכבד, לטחול ולמעיים. הרפואה הסינית מתארת מצב של כולסטרול גבוה כחוסר איזון של מערכת העיכול. בתפקודה התקין, מערכת העיכול אחראית על שינוע ושינוי המזון בגופנו. מכאן, שחוסר איזון במערכת העיכול מוביל לכולסטרול גבוה ולמצב דלקתי בגוף.

 

לפי רפואת המזרח טוענת כולסטרול גבוה אינו רק תוצאה של אכילת מזון עשיר בכולסטרול, אלא השילוב של תזונה עתירת כולסטרול עם תהליכים גופניים של סטרס ומתח. הוכח קלינית כי דיקור סיני מוריד מתחי וסטרס ע"י הפחתת ההפרשה של הורמוני הסטרס ובעיקר הורדת רמות הפשרת הקורטיזול. דיקור סיני להורדת כולסטרול משפר גם המטבוליזם ותפקוד מערכת העיכול, מה שעוזר "לנקות" את הכולסטרול מהדם. חשוב לציין שהטיפול בכולסטרול באמצעות דיקור סיני יכול להשתלב ללא חשש בכל טיפול מערבי אחר מכל סוג.

מזמינה אותך לתאם פגישה ולהתחיל לטפל בכולסטרול גבוה.

אסנת

Menopause.jpg

המלצות של לקוחות

דפנה חיים

לאסנת הגעתי עם שתי בעיות כרוניות: מחזור לא מסודר וכולסטרול גבוה. בדיעבד זאת כנראה אחת ההחלטות הטובות בחיי.

היום, שנה אחרי הפגישה הראשונה איתה, המחזור שלי הגיע בזמן כבר פעם שלישית, הכולסטרול ירד משמעותית ואפילו ירדתי 8-9 קילו.  

אין כאן תרופת קסם. יש תהליך ארוך ומחייב בליווי דיקור, תזונה ומוכנות לשנות את אורח החיים.  

חצי מהזמן אסנת עבדה רק על לשכנע אותי להיכנס לתהליך הזה ב100%.

אחרי שנפל לי האסימון רצנו ביחד, בתקופות הטובות יותר וגם בטובות פחות.  

תודה אסנת על ההארה החשובה הזאת, על המילים הנכונות בזמן הנכון ועל האכפתיות והמקצועיות.

אם הבנתם שהגיע גם הזמן שלכם לשינוי... תעשו לעצמכם טובה ושלחו לה הודעה

יפעת

הגעתי לאסנת בהמלצה מחברה.

חיפשתי טיפול שישלב מספר תחומים : תזונה נכונה וירידה במשקל, להקטין את מספר התקפי המיגרנות, לשפר את הכולסטרול, להקל על הלחץ והמתח ושיפור שינה.


ידעתי שאני יוצאת לתהליך. קודם שילבתי ספורט (ארובי וכח) פעמיים בשבוע, הקפדתי על התזונה והגעתי באופן קבוע לטיפולים.

שמחתי שהירידה במשקל מתקדמת בקצב אחיד והצלחתי להתמיד דיי בקלות.


השילוב של הדיקור עם שינוי התזונה שיפרו לי את הפרמטרים- המיגרנות התמעטו, הכולסטרול השתפר משמעותית, המשקל התאזן, והרגשתי הרבה יותר טוב באופן כללי.

הגעתי למשקל היעד אחרי כ 10 חודשים. ומאז (חצי שנה נוספת) אני עדיין מצליחה לשמר.

כמו כל טיפול אין כאן קוסמות, צריך להתמיד.

תודה לך אסנת, מעריכה מאוד כל מה שעשית בשבילי.

ממליצה בחום!!

מירב

שמחה לשתף שבעזרת אסנת אני היום אחרי ירידה של 27 קג במסלול דיאטה בשילוב דיקור סיני ויפני. עברתי ועדיין עוברת תהליך.

 

לא תמיד הצלחתי, לא תמיד ירדתי, אבל אסנת לא נתנה לי להרים ידיים. לאורך הזמן שחררתי הרבה מאד לחצים נפשיים. הקוביות נופלות בעזרתה במקומות הנכונים. יחד איתה הבנתי מה נכון לי, מה מתאים לי ומה לא, והכי חשוב לדעת להיות קשובה לגוף שלי. ללמוד מתי אפשר ללחוץ יותר, מתי לנוח, מתי להרפות ומתי להקפיד.

 

בעזרת אסנת אני שומרת על מה שהצלחתי. הדיקור עוזר לי להפחית את הרצון למתוקים, להפחית את כאבי הבטן, להוריד את המדדים הלא טובים, ולשמור על המוטיביציה לאורך הדרך.

תודה אסנת, שחיזקת אותי ושמרת עלי גם כשהיה מאד קשה. שהושטת לי יד כשהיה צריך וליוית אותי, לפעמים אפילו רק מרחוק. בסופו של דבר ההשקעה השתלמה ועדיין ממשיכות ביחד.

שלך מקרב לב,

מירב

bottom of page