top of page

דיאטה – סיכום ביניים - הגעתי לחצי הדרך

לפני ימים אחדים נתקלתי בנבכי המחשב בתמונה של אימא שלי, יושבת על ספסל. ברקע הקדמי של התמונה רואים את הגוף שלי מהצד ברכיים עד סנטר. מה אומר? מראה קשה.

השמדת אותה? שואל האיש שאתי. לא, אני עונה. שתישאר שם לתזכורת כמה נורא אני עלולה להיראות (לא אחלוק אותה כאן איתכן. יש גבול…)כשאנחנו מסתכלות בראי, לצד תועפות הביקורת העצמית' אנחנו עלולות ללקות גם ב(סוג של) עיוורון. אנחנו מתבוננות רק על חלקים מסוימים בגוף ובפנים. עומדות ישר. מכניסות את הבטן. אין לנו מושג איך רואה אותנו אדם מהצד ברגע אחד לא מבוקר ובבטן לא מוכנסת.

זה גול עצמי. כי אולי אילו ראינו את עצמנו ככה מהצד, אולי זה היה מגייס אותנו יותר לעשות משהו לשיפור המצב. (על האפשרות האחרת – שזה היה עלול להוביל לדיכדוך ולזלילה רגשית אני מעדיפה בכלל לא לחשוב).


לפני שש וחצי שנים עשיתי דיאטה מאוד רצינית, ובכלל לא קלה, בחסות קוסמת אחת שאליה הגעתי עם המלצות חמות. ירדתי אז ששה קילו בשמונה שבועות ובצער מסויים נאלצתי להפסיק את התהליך בגלל תכניות הקיץ של המשפחה.


מה קרה מאז? או… הרבה מאוד א- כמו בסוף כל דיאטה, אם לא עובדים ברצינות לשמירה על התוצאות: פעם אני מרשה לעצמי רק פרוסה אחת של חלה (עם חמאה, ברור שעם חמאה)… ועוד אחת ולא יקרה לי כלום אם אבלע עוד כפית (אם לא כף) של גנאש חם ישר מהסיר כי ככה הוא הכי טעים… אז זה קרה, ותוך בערך שנה תוצאות הדיאטה התאיידו.

ב- קילוגרמים יודעים אצל מי טוב להם, וישר מביאים את החברים שלהם. ככה, בחסות הזלילה ובתוספת תופעות הלוואי של גיל המעבר ושל התרופות שמטפלות בתופעות הלוואי של גיל המעבר הגעתי ל…(Drum Roll חגיגי)


עודף של חמישה-עשר קילוגרמים במספרים: +15


זה כבר לא צחוק. לא מבחינת הבגדים שכבר לא נראים עלי משהו. אם הם בכלל עולים. ולא מבחינת איך שאני נראית במעט התמונות שאני מרשה למישהו לצלם.


כבר מזמן רציתי לעשות שינוי, השאלה הייתה רק העיתוי.

הזמן הנכון הגיע בתחילת שנת הלימודים של היורש. הרגשתי שאני זקוקה למישהי אחרת כי הקוסמת הקודמת שתמכה בתהליך ההרזייה בעזרת דיקור באזניים מתמחה בדיאטה, ואני הרגשתי שאני זקוקה לאוברול כללי.


בפייסבוק, כמו בפייסבוק, שאלתי בקבוצה טובה אחת ומייד קיבלתי שפע עצום של הפניות והמלצות מתוכן בחרתי באסנת יעבץ על פי אתר האינטרנט שלה.


הגעתי אליה עצובה משהו. דיברנו, הכרנו, נשקלתי ו… האמת, הופתעתי לטובה. אין לי משקל בבית, וחשבתי שכבר הגעתי קרוב ל-90 ק"ג – המשקל המירבי שהגעתי אליו בהריון לפני קרוב ל-13 שנים. אז לא – הגעתי רק ל 85.80 ק"ג. והמטרה? לחזור למשקל שלפני ההריון: 71 ק"ג. עד מתי? באביב יש לנו בר-מצווה! עם המטר-שמונים שלי, זה יהיה מספיק (אם כי בחשאי אני מקווה אפילו לפחות).

.

כשהיא לוקחת בחשבון את המצב הכללי שעליו דיווחתי אסנת כותבת לי תכנית תזונה שאותה אני תולה על המקרר מייד כשמגיעה הביתה, ובשבועות הבאים לומדת איך לתמרן איתה, לא למות משעמום, ולהצליח לשמור על המסגרת.


עוד, היא שולחת לי יומן אכילה ופעילות גופנית, שאותו אני ממלאת באדיקות ושולחת לה כל שבוע (אפשר גם למלא בכתב יד על דף מודפס, ולהביא לפגישה) ובסוף מעלה אותי על שולחן הטיפולים, ודוקרת אותי – בעדינות – בנקודות מתוכננות היטב.

.

כמה פעמים שמעתן.ם שבהתחלה של דיאטה מורידים הרבה נוזלים? לי תמיד היה נדמה שזה נאמר בזלזול…

כבר בהמשך אותו יום שמתי לב שאני הולכת הרבה לשירותים. ממש הרגשתי איך נשאבים מתוכי נוזלים מיותרים. מסתבר שאין לזלזל בכך – לעתים נאגרים בגוף נוזלים שאין בהם שום צורך.


אחרי שבוע, על המשקל, אני המומה!

בדיאטה הטובה ההיא מלפני שש וחצי שנים

ירדתי בשבוע הראשון קילו שלם וזה נראה לי המווןןן.

בשקילה השנייה אצל אסנת המשקל הראה 83.90.

כמעט שני קילו בשבוע אחד!!!
כלכך הרבה פעמים ניסיתי לשמור, כמו שאומרים לרדת במשקל בעצמי, בלי עזרים – קמה בבוקר, מחליטה שהיום ותוך חצי שעה מתחילה הזלילה. להיפך, לפעמים דווקא ההחלטה הזו מובילה לאכילה רגשית לא מבוקרת, ומאוד מזיקה.

עכשיו, אחרי שלושה חודשים שאסנת מלווה אותי ירדתי – נכון לאתמול בבוקר – 7.40 ק"ג.חזרתי לראות מתאר של מתניים חזרתי לזהות את עצמי במראה ואני מרגישה קלה ויפה יותר מאשר הרגשתי שנים.

מה עובד פה, בשבילי? א- המסגרת. העובדה שאני חייבת לדווח למישהו כי לעצמי קל מאוד לוותר אבל השוטרת-הטובה-אסנת, בגישה החיובית שלה מתאימה לי בדיוק, לתמיכה בתהליך הזה.


ב- היומן. ככה אני לא יכולה לרמות, אפילו לא את עצמי. כל דבר שבא אל פי נרשם, לפי התכנית. חמש ארוחות ביום (ולפעמים גם ארוחת לילה קלה).


ג- הדיקור! בלעדיו כל זה לא היה לי אפשרי. דיקור הגוף, שעוזר באיזון ובחילוף החומרים, מעודד את המערכת החיסונית ואת המערכת הרגשית. ודיקור קבוע – משבוע לשבוע – באזניים, שעוזר לעמוד בתכנית התזונה. ממש. עוזר.


תודה, אסנת

—————

אגב, המלצתי על אסנת לחברה, שבנה המתבגר זקוק לעלייה במשקל ההצלחה שם מדהימה

—————

האתר של אסנת יעבץ אסנת בפייסבוק מייל: osnat.javits@gmail.com טל: 054-4679732

תגידו לה שאני שלחתי אתכם


חן סיון.

מתוך הבלוג שלי בסלונה:

136 צפיות

Commentaires


bottom of page