הדבר החם הבא: אנטי-אייג'ינג טבעי

אם גם אתן – כשאתן שומעות את צמד המילים אנטי אייג'ינג – חשות איזו סתירה פנימית שעיקרה רתיעה מצד אחד ומשיכה מסוקרנת מצד שני, הכתבה הבאה היא בשבילכן. אנטיאייג'ינג טבעי: יש דבר כזה והוא כולל טיפולים לא פולשניים שממש ממש עובדים

אם גם אתן – כשאתן שומעות את צמד המילים אנטי אייג'ינג – חשות איזו סתירה פנימית שעיקרה רתיעה מצד אחד,משום שהשאלה הגדולה היא מה אנחנו מוכנות לעשות בשביל זה, ומשיכה מסוקרנת מצד שני, מכיוון שכן כולנו רוצים להרגיש טוב יותר וגם לא נסרב להצעה להיראות טוב יותר, אז הכתבה הזאת היא בשבילכן.


ובכן, גלולת קסמים שתעצור את הזמן וסימניו הרי אין בנמצא, אבל יש בהחלט מיני פתרונות שמטפלים כך או אחרת בסימנים אלה, לפחות מהיבטים מסוימים. סימני הגיל עליהם בחרנו לדבר כאן מתייחסים לעור הפנים וכן לתופעות הלוואי של המנפאוז (עלייה במשקל, השמנה בטנית, חוסר שינה, דיכאון ועוד). אז נכון, יש הורמונים, בוטוקס, חומרי מילוי וכמובן מגוון ניתוחים ומתיחות, אבל אותנו עניינו דווקא הפתרונות הפולשניים פחות והטבעיים יותר. ויש כאלה, מסתבר, ועוד איך יש.


אסנת יעבץ היא דיאטנית קלינית ומטפלת ברפואה סינית למעלה מ-20 שנה. מאחוריה מאות מטופלות ומטופלים שעברו תהליכי הרזיה מוצלחים וזאת הודות לשילוב שהיא עושה בין התאמת תפריט אישי ובין דיקור יפני, שאולי נשמע פחות מוכר אבל דווקא הפך בשנים האחרונות לפופולרי במיוחד בזכות יעילותו המוכחת.

אבחון על פי הדיקור היפני, למשל, נעשה לפי הבטן (ההרה) תוך בדיקת הרפלקס של האיברים הפנימיים המלמדת מה בעודף ומה בחוסר. "השילוב", מסבירה יעבץ, "בין שינוי הרגלי התזונה ובין החיזוק שמגיע מעולם הרפואה הטבעית והמשלימה – עושה את כל ההבדל, שכן המטופל נכנס למסגרת הוליסטית שמתייחסת לרבדים שונים".


אבל איך זה קשור לאנטי אייג'ינג? "מטופלות רבות סביב גילאי 50 + מגיעות אלי עם תלונות דומות: חרדות, בעיות שינה, גלי חום, נפיחות בטנית, חוסר חיוניות ועוד. אחרי אבחון מקיף, המשלב גם בדיקות דם, מותאמת לכל אחת תכנית אישית הכוללת שינוי תפריט וכן דיקור אח