top of page

הדבר החם הבא: אנטי-אייג'ינג טבעי

אם גם אתן – כשאתן שומעות את צמד המילים אנטי אייג'ינג – חשות איזו סתירה פנימית שעיקרה רתיעה מצד אחד ומשיכה מסוקרנת מצד שני, הכתבה הבאה היא בשבילכן. אנטיאייג'ינג טבעי: יש דבר כזה והוא כולל טיפולים לא פולשניים שממש ממש עובדים

אם גם אתן – כשאתן שומעות את צמד המילים אנטי אייג'ינג – חשות איזו סתירה פנימית שעיקרה רתיעה מצד אחד,משום שהשאלה הגדולה היא מה אנחנו מוכנות לעשות בשביל זה, ומשיכה מסוקרנת מצד שני, מכיוון שכן כולנו רוצים להרגיש טוב יותר וגם לא נסרב להצעה להיראות טוב יותר, אז הכתבה הזאת היא בשבילכן.


ובכן, גלולת קסמים שתעצור את הזמן וסימניו הרי אין בנמצא, אבל יש בהחלט מיני פתרונות שמטפלים כך או אחרת בסימנים אלה, לפחות מהיבטים מסוימים. סימני הגיל עליהם בחרנו לדבר כאן מתייחסים לעור הפנים וכן לתופעות הלוואי של המנפאוז (עלייה במשקל, השמנה בטנית, חוסר שינה, דיכאון ועוד). אז נכון, יש הורמונים, בוטוקס, חומרי מילוי וכמובן מגוון ניתוחים ומתיחות, אבל אותנו עניינו דווקא הפתרונות הפולשניים פחות והטבעיים יותר. ויש כאלה, מסתבר, ועוד איך יש.


אסנת יעבץ היא דיאטנית קלינית ומטפלת ברפואה סינית למעלה מ-20 שנה. מאחוריה מאות מטופלות ומטופלים שעברו תהליכי הרזיה מוצלחים וזאת הודות לשילוב שהיא עושה בין התאמת תפריט אישי ובין דיקור יפני, שאולי נשמע פחות מוכר אבל דווקא הפך בשנים האחרונות לפופולרי במיוחד בזכות יעילותו המוכחת.

אבחון על פי הדיקור היפני, למשל, נעשה לפי הבטן (ההרה) תוך בדיקת הרפלקס של האיברים הפנימיים המלמדת מה בעודף ומה בחוסר. "השילוב", מסבירה יעבץ, "בין שינוי הרגלי התזונה ובין החיזוק שמגיע מעולם הרפואה הטבעית והמשלימה – עושה את כל ההבדל, שכן המטופל נכנס למסגרת הוליסטית שמתייחסת לרבדים שונים".


אבל איך זה קשור לאנטי אייג'ינג? "מטופלות רבות סביב גילאי 50 + מגיעות אלי עם תלונות דומות: חרדות, בעיות שינה, גלי חום, נפיחות בטנית, חוסר חיוניות ועוד. אחרי אבחון מקיף, המשלב גם בדיקות דם, מותאמת לכל אחת תכנית אישית הכוללת שינוי תפריט וכן דיקור אחת לשבוע. תוך מספר מועט של טיפולים – ניכרה הירידה במשקל ובאחוזי השומן הבטני תוך שיפור משמעותי בשינה, בחרדה, באנרגיה הכללית ובמצב הרוח".


למה בעצם? מה הדיקור עושה? "הדיקור מאזן את הגוף. הזכרנו קודם את האבחון על סמך רפלקסים שמזהה את החסרים והעודפים ולזה בדיוק הכוונה. דיקור במקומות הנכונים מפחית את הורמוני הסטרס, הקורטיזול, מפחית את ההשתוקקות למתוק על ידי איזון רמות האינסולין, משפר את פעילות מערכת העיכול ועוד ועוד".


ולמרבה ההפתעה גם בהיבט הקוסמטי יש לדיקור מה להציע. איך הגעת לזה בכלל? "זהו אמנם אחד מטיפולי האנטי אייג'ינג שנכנסו חזק לעולם המערבי בשנים האחרונות אבל האמת היא שהגעתי לזה קודם כל למען עצמי. לקראת גיל 40 הרגשתי שאני חייבת לטפל בעור, נרתעתי מטיפולים פולשניים וחיפשתי לעצמי מענה טבעי ואפקטיבי. חקרתי ולמדתי שהדיקור – אותו אני מכירה היטב כדרך טיפול יעילה ומוצלחת לאינספור תחלואים ובעיות – נותן מענה נהדר גם בהיבט הקוסמטי. נרשמתי לקורס והוסמכתי כמטפלת בדיקור קוסמטי, טסתי לראות איך עובדות קליניקות לדיקור קוסמטי בלונדון ובניו יורק והוספתי את הדיקור הקוסמטי למערך הטיפולים בקליניקה – והביקוש רק הולך ועולה".

גם בהקשר של הדיקור הקוסמטי עובדים אותם עקרונות: כאשר האיברים הפנימיים יהיו מאוזנים המצב הכללי של העור ישתפר. הטחול, למשל, אחראי על החזקת האיברים במקומם. כאשר הוא מאוזן – תהיה פחות צניחה של העור. באותו אופן איזון של הכליות ישפיע על העור שמסביב לעיניים. אבל הדיקור הקוסמטי עושה עוד דבר: הוא יוצר סירקולציה טובה יותר של דם ובכך מחיה את השכבות העמוקות של העור. כמו כן, כתוצאה מהחדרת המחטים העדינות לתוך הקמטוטים נוצרת סוג של מיקרו-טראומה המעודדת את ייצור הקולגן והאלסטין – האחראיים על גמישות העור ומיצוקו.

למי זה מתאים? "מומלץ להתחיל כבר בתחילת שנות ה-30 כדי למנוע את צניחת העור, לטפל בקמטוטים העדינים שרק התחילו ולעלות על מסלול בטוח שימנע הזרקות מיותרות וטיפולים פולשניים. אבל רוב המטופלות הן נשים בנות 50 ומעלה שמחפשות פתרון טבעי שמתייחס לגוף מבפנים".


אבל רגע, מה יש לך בעצם נגד הטיפולים הנפוצים כל כך היום? "אין לי שום דבר נגד זה, אבל לי ברמה האישית זה פחות מתאים ואני רואה כאן יותר ויותר נשים שמחפשות פתרון שלם ואמיתי יותר. אגב, יש לי לא מעט מטופלות שמשלבות בין הדברים כי שום חומר מילוי לא יתרום לגוון העור, לברק ולחיוניות הכללית". לאחרונה, כדי להשלים את התמונה המפתה של טיפולי אנטיאייג'ינג לא פולשניים הוסיפה יעבץ את הלהיט החדש בתחום: גלי רדיו.


אז מה זה גלי רדיו? "לטובת נשים שהגיעו אלי בשלב מאוחר יחסית, אחרי שנים של עור לא מטופל, חיפשתי מענה שמצד אחד יהיה לא פולשני וללא חומרים כימיים ומצד שני יהיה אפקטיבי. גלי רדיו הם ללא ספק הטכנולוגיה המעניינת ביותר בתחום, שכן היא מעודדת את הגוף לייצר מחדש את מה שקיים בו ממילא – מאגרי הקולגן והאלסטין, וזאת ללא תופעות לוואי או סיכון. גלי הרדיו יוצרים הרס מבוקר ומיקרוסקופי שמעודד את העור לבנות את עצמו מחדש. זה לא קילוף, וגם תופעות הלוואי מזעריות עד כדי לא נראות אבל האפקט דומה לפצע שהתמודדות של הגוף איתו היא להעצים את בניית הרקמות".
בשורה התחתונה – אנטאייג'ינג טבעי – יש דבר כזה? "בלי צל של ספק. אישה בת 50+ בעלת אורח חיים בריא בסך הכל, שמעוניינת לטפל בעור הפנים ובחיוניות הכללית שלעיתים מפגינה ירידה בגילאים האלה – תמצא לכך מענה שלם ומקיף. יותר ויותר נשים מוצאות בשילוב הזה גם טיפול אמיתי ואפקטיבי וגם פינוק רגוע שמאפשר ברייק קטן מהיומיום. יש משהו שפוי בטיפול הזה – גם כלכלית ובעיקר מבחינת התוצאות".

12 צפיות

Comments


bottom of page