top of page

לעבור טוב את גיל המעבר

הרפואה הסינית מטפלת בתופעות הנלוות לגיל המעבר בקרב נשים אלפי שנים לפני שברפואה המערבית ידעו מה זה הורמונים, איך הם משפיעים על תהליכים פיזיולוגיים ונפשיים ואיזה תופעות נוצרות בהיעדרם או כתוצאה מהפרשת יתר שלהם. טיפול בדיקור סיני לגיל המעבר נותן מענה יעיל להשמנה בטנית, לנשירת השיער ודילולו, להפרעות השינה, לשינוי במצבי הרוח בעקבות השינוי ההורמונלי, ולגלי החום הנלווים לתקופה הנמשכת לאורך מספר שנים. גם לתזונה נכונה לגיל המעבר יש השפעה משמעותית על התופעות הנלוות לתקופה זו.

גיל המעבר, המנאופאוזה (מנו = חודש. פאוזה = הפסקה) אצל נשים מתחיל לקראת אמצע-סוף שנות הארבעים ועד אמצע שנות החמישים. שנים המלוות בהליך טבעי של ירידה בקצב חילוף החומרים והצטברות של שומן באיזור הבטן, מה שנקרא השמנה בטנית.  תקופה המאופיינת בשינויים פיזיולוגיים בגוף האישה, כאשר המרכזי בהם הוא ירידה משמעותית בייצור ההורמונים אסטרוגן ופרוגסטרון. תופעה המובילה להשמנה בטנית (השמנת תפוח), בשל בשל ניצול פחות יעיל של עמילנים וסוכר המובילים להצטברות שומן, בעיקר סביב המותניים. השמנה בטנית מובילה לעלייה ברמת הסוכר, הכולסטרול ולחץ הדם. תופעות נוספות לגיל המעבר עשויות לכלול גם דילול שיער,  נשירת שיער, גלי חום, פגיעה באיכות השינה ועייפות כרונית.

הורמון נוסף שמושפע בצורה מאוד חזקה על ידי דיקור סיני והוא אולי המרכזי ביותר שמשפיע על נשים בגיל המעבר הוא האסטרוגן, מה שנקרא "ההורמון הנשי" מאחר והוא אחראי על המחזור הנשי, מערכת הרבייה וההתפתחות המינית הנשית. קבוצת הורמוני האסטרוגן הם הציר המרכזי האחראי לתופעות גיל המעבר, המנופאוזה. ירידה ברמות הורמונים אלה הם שמפסיקים את המחזור, גורמים לנשירת השיער, מייצרים הפרעות בשינה, הזעות ובאופן כללי מוציאים את הגוף מאיזון, פיזי ונפשי.

מחקרים מראים בצורה חד משמעית שדיקור סיני עוזר בהעלאת רמות האסטרוגן, ובייחוד תת קבוצת ההורמונים הנשיים תחת האסטרוגן וביניהם אסטרדיול, פרוגסטרון ופרולאקטין.

 

בקליניקה הרכבתי שיטת טיפול מיוחדת וספציפית מאוד לגיל המעבר, הבנויה על שלושה מרכיבים טיפוליים המשלבים התאמה מדוייקת לכל אישה ואישה באופן אישי לפי המאפיינים שלה והכוללת  דיקור סיני ויפני לגיל המעבר, תזונה קלינית לגיל המעבר ופעילות גופנית לגיל המעבר מותאמת אישית.

 

1. דיקור סיני לגיל המעבר:

לאורך מאות שנים זיהו רופאים סיניים נקודות דיקור יעילות ביותר, לטיפול וחיזוק האיברים המושפעים מהירידה באסטרוגן ובפרוגסטרון. על פי תפיסת הרפואה הסינית, הירידה בהורמונים בגיל המעבר יוצרת "עודף חום" בגוף, שמגיע גם לקיבה וגורם לרעב, במיוחד לכמיהה לפחמימות ולמתוקים. דיקור סיני (אקופונקטורה) בנקודות מתאימות עוזרת "לקרר" את הגוף ולהשקיט את תחושת הרעב. הטיפול שמותאם בצורה אישית לכל אישה על פי הסימפטומים שמהם היא סובלת עוזר להורדת "עודף החום" שנוצר בגוף ומקל בצורה משמעותית על התופעות הקשורות לגלי חום והזעות היום והלילה וכך מאזן את טמפרטורת הגוף. הטיפול גם עוצר את נשירת בשיער. קיימים פרוטוקולים מפורטים לדיקור סיני לנשירת שיער שעוצרים את התופעה של דילול השיער ואף להצמחת השיער מחדש.

ברפואה סינית הטחול הוא האיבר העיקרי האחראי לתקינות מערכת העיכול שכן הטחול מקבל את המזון מהקיבה ומפיק ממנו את הצ'י, אנרגיית החיים, וממנו מזרים את האנרגיה בין האיברים השונים בגוף. כאשר הטחול עובד בצורה תקינה כל המזון מומר לאנרגיה, אך כאשר הטחול נחלש בתקופת גיל המעבר, נוצרות חסימות של זרימת האנרגיה בגוף וחלק מהמזון מומר לשומן שמתרכז באיזור הבטן.

במהלך הטיפול אני מבררת אם קיימים גורמים נוספים מעבר לגיל, שהובילו להיחלשות של הטחול, ובאמצעות דיקור בנקודות מאוד מדוייקות, משחררת חסימות של זרימת האנרגיה, כך שאנרגיית המזון תגיע לשאר האיברים בגוף ותימנע אגירתו באיזור הבטן. הדיקור הסיני עובד מאוד טוב גם על איזון הורמונלי, שמזין בגיל המעבר שינויים הורמונליים הגורמים להשמנה בטנית. נקודות דיקור ייעודיות עוזרות להוריד סטרס האופייני לגיל. הסטרס, לכשעצמו, ידוע כגורם משמין. וכך, לאחר סדרה אחת או שתיים של מפגשים הבטן חוזרת למצב שהיית רגילה לראות אותה. והאושר גדול.  הטיפול המותאם לך אישית יוביל אותך לירידה משמעותית במשקל ובשומן הבטני, ישפר את איכות השינה, יעלה את רמת האנרגיה הכללית וישפר לך את מצב הרוח.

 

2. תזונה לגיל המעבר:  בתור דיאטנית קלינית, אני בונה את התפריט הנכון ביותר עבורך, תפירה אישית המותאמת למאפיינים האישיים שלך, בדיקות דם, אורח חיים, וסגנון החיים שלך. ההמלצה הגורפת היא להקפיד על דיאטה ים תיכונית מאוזנת, תזונה עשירה בירקות ופירות טריים, מזון דל בשומן רווי ועשיר בסיבים תזונתיים. כללי האצבע הידועים כוללים ירקות ופירות עשירים בנוגדי חמצון, להמעיט בפחמימות פשוטות, לבחור חלבון איכותי, להמעיט באכילת בקר, להעדיף שומן חד בלתי רווי, להימנע מארוחות גדולות, ולהפחית עד כדי המנעות מוחלטת ממזונות מעובדים וממותקים בסוכר.

 

3. פעילות גופנית לגיל המעבר: בתור מורה לאירובי מוסמכת מטעם מכון וינגייט ומורה ליוגה מוסמכת מטעם איגוד מורי היוגה בישראל, אני מוצאת חשיבות עליונה בהתאמת פעילות גופנית אישית לכל אחת ואחת לתקופה הזו של גיל המעבר הנמשכת על פני מספר שנים. החשיבות שלה היא קריטית על מנת לתת מענה יעיל ומקיף ולעבור את התקופה הזו טוב ככל הניתן. ההמלצות כוללות בין היתר אימוני לב-ריאה וביניהם הליכה, שחייה, רכיבה על אופניים, בהתאם לרמת הכושר של המתאמנת. אימוני כוח מתפרץ וביניהם חיזוק שרירי רצפת האגן. ואימוני גמישות וביניהם פילאטיס וכמובן תרגילי יוגה אותם אפשר לעשות כל יום בבית או בכל מקום, גם במשרד וגם בחוץ בפארק או בים, עם התאמה אישית של התרגילים המומלצים לכל אחת ואחת.

 

את מוזמנת ליצור איתי קשר, נדבר על האתגרים שמביאה לפתחך תקופת גיל המעבר, ונבנה לך טיפול מותאם אישית שיעזור לך להיפטר מההשמנה הבטנית, את תרגישי טוב יותר, תהיי מאוזנת יותר הורמונלית, תיראי יפה יותר, מודעת יותר, ושמחת החיים תחזור, בשאיפה, ללחיים ולנפש.

menopause page woman.png

המלצות של לקוחות

יפעת

אסנת יקרה
כשהגעתי אליך כבר הייתי די בוויתור.

מעולם לא הייתה לי בעיה של עודף משקל עד גיל המעבר ולא ידעתי מה עושים עם זה בכלל.

כבר כמעט השלמתי עם זה שככה זה להיות בת 53 - יש כמה קילו עודפים, השיער נושר ועייפות כל הזמן.


אז זהו שלא!

עשית קסמים עם המחטים שלך, החזקת אותי קצר לפי התפריטים המדוייקים ותוך 3 חודשים -  חזרתי 10 שנים אחורה.

המשקל ירד, השיער התחיל לחזור לעצמו וגם העייפות מתפוגגת לאט לאט.

 

תודה, אסנת, שנתת לי אותי בחזרה. 

דפנה

הגעתי לאסנת דרך המלצה בפייסבוק, מיואשת, סובלת מגלי חום מטורפים, נפוחה בבטן פלוס 5 ק"ג.

 

עברו 3 חודשים ואפשר לומר שאני אדם חדש, הדיקור והתזונה וכמובן המחויבות שלי עשו פלאים. המשקל יורד וגם גלי החום פחתו בצורה משמעותית , אני עובדת קשה אבל כשרואים תוצאות כל כך מהר, זה רק מוסיף למוטיבציה.

 

חזרתי לספורט, מאוד מקפידה בתזונה, דיקור פעם בשבוע שאני ממש מחכה לו, נהנית מכל רגע ובמיוחד מהתחושה שמלווה אותי כמה ימים אחרי.

תודה אסנת על מה שאת, על שהחזרת לי את האמונה בעצמי, על השיפור באיכות השינה והחיים.

סיגל

שלום שמי סיגל, בת 55,
הגעתי לאסנת לפני מספר חודשים במשקל שיא לאחר שנים שבהם רק תפחתי ותפחתי, שניה לפני שאיבדתי תקווה לחזור למשקל נורמלי ולחיים.
היום עם 13 ק"ג פחות אני יודעת לומר שזה הרבה מעבר למשקל - זה גם טיפול בחוסר האיזון ההורמונלי, בהפחתת תופעות גיל המעבר, בטרום סכרת שהזדחלה לה, בבלוטת התריס שנהייתה בעייתית עם השנים, שלא לדבר על ההשמנה הבטנית, והנפיחות המכבידה - בכל אלה, אסנת מטפלת בי בצורה המשלבת תזונה מתאימה עם דיקור מדויק - והיא עשתה עבורי פלאים.  

ירדתי במשקל, הסכרת בשליטה, כמות הנוגדנים לבלוטת התריס ירדה, אני מרגישה ערנית והיד עוד נטויה.


אסנת היקרה! החזרת אותי לחיים, לא פחות. שמחה שמצאתי אותך, תודה על המקצועיות והאנושיות ועל כך שאת לא מוותרת לי ❤️
 

ממליצה בחום ובאהבה לכל מי שרוצה לחזור לעצמה בגוף וגם בנפש. צרו איתה קשר. חבל על כל רגע של היסוס.

bottom of page